Erika Kovaříková grafika

„El arte surge del conflicto“
neboli
“ UMĚNÍ VZNIKÁ Z KONFLIKTU“

Motto jenž mladou výtvarnici provází životem lze najít v každém originálním kousku jejich děl. Ačkoliv se ve tvůrčím procesu nikdy neupíná na předem daná témata či promyšlený koncept obrazu, můžete nahlédnout do jejího nitra, které dává dílům společný ekvivalent. Erika, narozena roku 1986 v Olomouci je introvertní povahy a její práce se dotýká zejména mezilidských vztahů, samoty, opuštěnosti, skrývání se před světem, nepřístupnosti, lidských pocitů a lidství všeobecně. Dalším společným ekvivalentem její tvorby je možnost upozornit okolí na nedostatečnou pozornost a naslouchání svých vlastních emocí.

Tak jak jsou naše emoce pestré, tak i z obrazů Eriky tříští pestrost a kontrast barev. Jak rychle se emoce třídají, tak stejně rychle tvoří svá díla, bez přemýšlení, tady a teď. Její láska k umění počala jak je tomu zvykem již na ZUŠ Miloslava Stibora v Olomouci, kde studovala dva roky, avšak až rok 2005 se stal zlomovým a tehdy se rozhodla, že výtvarné umění nikdy neopustí. Část svého bytí strávila ve španělském Madridu, kde navštěvovala ateliér malířky M. Zapatové. Velkou podporu také našla u španělské malířky T.Ramos.

Díky své povaze se výstavám spíše vyhýbala, chyběla ji odvaha vystavovat, jsme tedy rádi, že Vám tuto mladou talentovanou umělkyni můžeme představit ve slunných chodbách rudoltického zámku.

erika-kovarikova-sr

erika-kovarikova-s

erika-kovarikova