SPOLEČENSTVÍ SEVERSKÝCH PÁNŮ

10312701_729744170402157_1338467775998268437_n

Skupina lidí, jež spojuje zájem o návrat ke zvyklostem vrcholného středověku na našem území, nám přiblíží život, v němž se lidé zabývali střelbou z luku a kuše, boji s dřevcovými zbraněmi, život, kde si lidé museli najít čas na ruční práce a řemeslo bylo jejich chlebem.

Členové společenství – děti, studenti, dospělí  i senioři – představí svá šermířská umění, ukáží nám zbraně, které jsou již historickým artefaktem, a využijí i svůj herecký talent.

Společenství se dobrovolně podílí na organizování akcí pro děti a mládež,  podporuje mezinárodní vztahy (spolupráce s polským řádem johanitů, se skupinou pořádající fireshow Manticora a slovenskou skupinou historického šermu Vir Fortis). Dále spolupracuje se skupinami na českém území – Monarchia (Hodonín), Arma Ferre (Jeseník) a Přemyslovský dvůr (Slezské Pavlovice). Postupně začínají organizovat i vlastní akce pro veřejnost (koncerty, umělecké výstavy) a dobročinné akce (pomoc dětskému oddělení SZZ Krnov). Instruktoři se pravidelně účastní odborných seminářů pořádaných skupinou Arma Ferre. Tyto činnosti umožňují rozvoj všech členů SSP a šíření odkazu návratu k tradicím.