JARYN JANEK & Z PRAMENE RADBUZY

jaryn-janek

Skladatel a basista (dříve Benedikta, Krucipüsk, BSP, Kamil Střihavka, Eggnoise, spolupráce s Lenkou Dusilovou, jedno sólové album … …), tentokráte vystoupí jako kytarista a zpěvák ve svém novém projektu „Z Pramene Radbuzy“. Jeho cesta po prstenci celé České Republiky ovlivnila formu a rytmus jeho vlastních textů a hudby. Sám neví proč a co ho donutilo tuto cestu podstoupit, „Často se nám stává, že se rozhodneme pro nějaký čin, který momentálně nedává žádný smysl a kterýžto se vyjeví až posléze. Vůle provést cokoli, co není čímkoli podmíněné.“ říká o svých cestách životem muž, jenž je hudebníkem, lektorem basy a mimo jiné pracuje pro mnoho neziskových organizací,  jako občanské sdružení  „PORTUS“, kde pracuje v zemědělství s klienty tzv. mentálně postiženými, či sdružení „CHEIRON“ , které je zase zaměřené na práci s romskou komunitou. „I toto jsou místa, ze kterých vychází hudba, kterou je možno vnímat, uchopit, proměnit a poslat dále. Místa, kde stojí za to hrát.“

Původně hrál na violoncello, tubu a bicí, později vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor kontrabas. Během své cesty se podílel na spousty hudebních počinů a také vydal sólovou desku „TY LIDI“ , která je netradičním setkáním a propojením muzikantů z jiných světů.

O tom, že Jaryn Janek dokáže plynule a přirozeně propojit vnější svět s tím vnitřním se na vlastní kůži přesvědčíme ve večerní zámecké kapli.