IVANA MER

ivana-mer

V tento krásný čas, nás navštíví sama múza převtělena do mrazivého hlasu Ivany Mer z Bánské Bystrice, která nám zazpívá v zámecké kapli.

Hudba pro ni není prezentací, ale nutnost a přirozená potřeba, bez které neumí žít. Křehká zpěvačka plující mezi žánry čerpá inspiraci tam, kde cítí propojení s přírodou, ve vlnách, ve vzduchu i na zemi. „Stále jsem hledala nějakou esenci, která by mě hudebně vystihovala, a myslím, že všechny moje cesty mi v tom pomohly,“ přiznává skladatelka, pro kterou jsou příznačné táhlé, temnější nálady.

Hudba pro ni není prezentací, ale nutnost a přirozená potřeba, bez které neumí žít.

„Začínala jsem úplně sama. Jen já a počítač. Hrála jsem tehdy spíše ambientní elektroniku s atmosferickými krajinami. Počítač mi při cestách dosloužil a tak jsem začala pracovat s hudebníky akustickou cestou,“ vysvětluje Ivana Mer svoji hudební cestu až k poslednímu albu “ Early Works“ .

Ivana Mer je krásným objevem na Slovensku, těšíme se tedy, že svou cestu k posluchačům a podporu při tvorbě najde i u nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>